close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 20 lutego 2017

  W Muzeum Nauki w Caracas odbyła się konferencja z udziałem Polki Izabeli Stachowicz i Wenezuelki Mariapia Bevilacqua, które prowadzą prace badawcze w Puszczy Amazońskiej.

  Zgodnie z rezolucją A/RES/70/212 (22 grudnia 2015), Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło dzień 11 lutego Międzynarodowym Dniem Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Nauka i równość płci są niezbędne do realizacji Założeń Zrównoważonego Rozwoju zawartych w Agendzie 2030. SG ONZ Antonio Guterres powiedział, że „w dniu obchodów tego święta namawiam do zaniechania uprzedzeń i nałożenia większych inwestycji na edukację kobiet i dziewcząt, zwiększenia możliwości perspektyw kariery, rozwoju zawodowego po to, aby wszystkie osoby mogły mieć dostęp do innowacyjnych form rozwoju”.

   

  Stachowicz podczas swojego wystąpienia i przed pokazaniem jej pracy w Gran Sabana, poruszyła temat możliwości samorozwoju i zwróciła uwagę na istniejące różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami w nauce. Po tym, przedstawiła metodologię i projekt edukacyjny nad jakim obecnie pracuje. Bevilacqua przedstawiła również całokształt sposobu badawczego i materiału naukowego, nad którym pracuje w Narodowym Parku Canaima, oraz wskazała na sposoby wykorzystywania zasobów naturalnych.

   

  Wśród zaproszonych gości była obecna Ambasador UE w Wenezueli, Aude Maio-Coliche, przedstawiciele Grupy Prawa Człowieka UE, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w konferencji i debatowali nad rolą kobiety w świecie. Liczna publiczność uczestniczyła aktywnie w konferencji. Wystawa Izabeli Stachowicz zatytułowana ‘Ukryte życie w Gran Sabana” jest stałą ekspozycją Sali 3 w Muzeum Nauki.

   

  Zdjęcia Alan Ruiz, IVIC prasa

  Mariapia Bevilacqua
  Iza Stachowicz
  investigadoras con M Lukasiewicz y Director Museo
  en el patio del MUCI

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: