close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 20 czerwca 2017

  W Caracas rozpoczyna się tydzień poświęcony wielkiemu noweliście, wraz z dwoma wydarzeniami we współpracy z Księgarnią Lugar Comun.

  We wtorek zaczyna się tydzień Josepha Conrada wraz z otwarciem wystawy „Między morzem a lądem”, która związana jest z życiem i twórczością pisarza. Uroczystość otworzy mały wykład o dziedzictwie Conrada w słowach Ambasadora Republiki Włoch w Wenezueli Silvio Mignano, w towarzystwie wenezuelskiego poety Ricardo Ramireza Requena oraz Chargé  d’affaires a.i. Ambasady RP w Caracas Mileny Łukasiewicz.

   

   

  Wystawę będzie można oglądać przez cały tydzień, a w międzyczasie, konkretnie w czwartek, zostanie zaprojektowany film polskiego reżysera Piotra Fudakowskiego „The Secret Sharer”, oparta na noweli  Josepha Conrada  o tej samej nazwie, przeniesiona do czasów dzisiejszych. Warto zauważyć, że pomimo rozpoczęcia kariery w języku angielskim, Joseph Conrad był Polakiem z urodzenia. Doświadczył wiele przygód, które przeżył na własnej skórze jako marynarz handlowy, i po osiedleniu się w Anglii przyjął pseudonim, z którym stał się znany - było łatwiejsze do wymówienia, niż jego prawdziwe imię.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: