close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 marca 2017

  Festiwal odbędzie się w dniach 10 -24 marca w Caracas, 17 - 30 marca na wyspie Margarita i Maracaibo

  W tym roku Europejski Festiwal Filmowy "Euroscopio" prezentuje szeroką gamę propozycji filmowych, które zachwycą publiczność Caracas od 10 do 24 marca. Piętnaście dni na wspaniałą próbkę najbardziej twórczej ekspresji filmowej w Europie, która w tym roku porusza tematykę spójności społecznej.

   

  Na Festiwalu zostanie zaprezentowanych 14 tytułów z 8 państw europejskich: Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy, Holandia, Polska, Wielka Brytania i Szwajcaria, które zostaną zaprezentowane w komercyjnych i niezależnych salach w Caracas oraz innych miastach Wenezueli za pośrednictwem krajowych sieci kin.

   

  POLSKA

   

  W Ciemności. 2011. 165 min.) Katolik... grzesznik... drobny złodziejaszek... Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.


  Reżyser Agnieszka Holland Scenariusz Robert David F. Shamoon na podstawie książki Roberta Marshalla Fotografia Jolanta Dylewska Obsada: Robert Więckiewicz, Benno Fürmann i Agnieszka Grochowska między innymi.


  Pokazy odbędą się w kinach Paseo Trasnocho w poniedziałek 13/03 i w poniedziałek 20/03 o godzinie 19:00

   

  Macintosh HD:Users:nathashalorenzosanchez:Desktop:imgres.jpg

   

  Więcej informacji na portalach społecznościowych:

  Twitter: @UEenVenezuela, @PLenVenezuela, @Gran_Cine, @publiqueiroz

  Facebook: https://www.facebook.com/embajadarepublicapoloniaccs/

  programacionEUROSCOPIO2017

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: