close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 11 kwietnia 2017

  W dniu 7 kwietnia w siedzibie Ambasady RP w Caracas ksiądz Ryszard Urbański po raz ostatni przed powrotem do Polski spotkał się z Polonią.

  Liczne grono Polonii zebrało się w siedzibie Ambasad, by wspólnie pożegnać księdza Ryszarda Urbańskiego przed jego powrotem na zasłużoną emeryturę w Polsce. Atmosfera była rodzinna, radosna, chodź nie brakowało łez z powodu wyjazdu tak znakomitego rodaka, opiekuna, duszpasterza. Obecni, reprezentanci kilku pokoleń Polonii, gorąco żegnali się z księdzem.

   

   

  Ksiądz Ryszard Urbański przyjechał do Wenezueli jako misjonarz w listopadzie 1965roku. Od początku misji dał się poznać jako osoba rzetelna, sumienna, która przynosiła chlubę naszemu krajowi. Swoją postawą i zaangażowaniem służył środowisku polonijnemu w Wenezueli jak i lokalnej społeczności przez niemal 52 lata.  Angażował się w prace społeczne i był wspaniałym promotorem polskiej kultury i tradycji, człowiekiem wielkiego serca.

   

   

  Zasługi księdza R. Urbańskiego w jego długoletniej posłudze na rzecz środowiska polonijnego w Wenezueli i jego wybitny wkład we współpracę między oboma krajami zostały docenione przez Prezydenta RP, który nadał mu w 2015 roku Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Przyznanie i wręczenie orderu w 50 rocznicę posługi w Wenezueli jest dobitnym znakiem docenienia przez władze Polski wkładu duszpasterza w podtrzymywanie ducha patriotycznego wśród Polaków mieszkających w odległym kraju.  

  polacos asistentes
  grupa
  familia Gerulewicz
  damas polacas
  consul y curas
  album regalo

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: