close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 3 kwietnia 2017

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przedstawiła w Miejskiej Galerii Artystycznej „Maestro José Requena” w siedzibie ratuszu gminy Iribarren, wybór fotografii ukazujących zniszczenia Warszawy, a następnie odbudowy po II Wojnie Światowej.

  Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością pan Alfredo Ramos, wójt gminy Iribarren, któremu towarzyszył poseł Edgar Zambrano, przewodniczący Międzyparlamentarnej Grupy Przyjaźni Wenezuela-Polska, Sofía Kossowski, Konsul Honorowa RP, jak również inni przedstawiciele miasta i członkowie polskiej społeczności w Barquisimeto."

   

  Wystawa "Feniks z popiołów" pokazuje zniszczenie Warszawy podczas II Wojny Światowej, które  nie ma precedensu w historii. Naziści byli blisko osiągnięcia swojego celu zniszczenia miasta całkowicie, pozostawiając około 80% miasta w ruinach. Ale, podobnie jak Ptak Feniks, Warszawa powstała z popiołów, aby stać się tętniącym życiem nowoczesnym miastem jakim jest dziś.


  Historia Polski często może być postrzegana jako bolesna, ale ta wystawa nie skupia się na cierpieniu, lecz pokazuje praktyczny przykład odrodzenia. Bohaterstwo wojenne przerodziło się w bohaterstwo obywatelskie w niezwykle trudnym okresie pokoju.


  Odbudowa Warszawy nie była cudem czy mitem jak sam Feniks, ale owocem pracy, kamień po kamieniu, tysiąca ludzi, którzy nie tylko chcieli odtworzyć nostalgiczną przeszłość, ale także zapewnić przestrzeń do życia w poczuciu przynależności i wspólnoty. Ogromna praca fizyczna została wykonana we współpracy z grupą ekspertów techników i badaczy.


  Miłość Warszawiaków do miasto stało się symbolem kraju i wysiłku w osiąganiu wspólnych celów. Warszawa i Polska wzrastały razem ukazując trzy oblicza: historyczne, funkcjonalne i nowoczesne.

  Sra Lukasiewicz y asistentes
  con edgar Zambrano y Alfredo Ramos
  con autoridades de la Alcaldia

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: