close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 17 marca 2017

  Odbędzie się on w sobotę 18 marca 2017, w hotelu La Plazuela podczas którego będzie można skosztować tradycyjnych potrawy kuchni polskiej takich jak "bigos".

  Spacer jest przechadzką po Starym Mieście Asuncion, w którym uczestnicy łączą elementy kuchni wenezuelskiej  z wcześniej wyselekcjonowanymi przez restauracje kuchniami krajów europejskich i tworzą fuzję potraw europejskich z dodatkami typowymi dla wyspy Margarita. Jest to przechadzka realizowana przez studentów Szkoły Gotowania, łącząca gastronomie, kulturę i sztukę. Ten spacer to wielkie wydarzenie, podczas którego miasto Asunción staje się stolicą Europy na jeden dzień.

   

  Tegoroczna edycja wpisuję się w ramy obchodów 60 rocznicy podpisania Traktatu Rzymskiego. Równocześnie obchodzone są różne aktywności kulturalne związane ze sztuką, poezją, muzyką, rysunkiem dziecięcym i tańcem, oraz innymi takimi jak: Festiwal Malarstwa in situ „EUROPA W BŁĘKICIE MORZA KARAIBSKIEGO”, kino EUROSCOPIO, koncerty oraz trzeci Festiwal Poezji „Europa w wersach” gdzie o Polsce będą czytać poetki z Margarity. Ponadto, na placyku Chopina odbędzie się druga edycja „Polska rysuje” pięknego wydarzenia poświęconego dzieciom podczas którego umieszcza się sztalugi dla malarstwa dziecięcego związanego z Polską.

   

  Otwarcie Europejskiego Festiwalu Filmowego EUROSCOPIO 2017 na Margaricie (Asuncion) odbędzie się w piątek, 17 marca 2017 roku, o godzinie 18.00 w Przestrzeni Kulturalnej Quinta El Cangrejo.

   

  Uczestniczące restauracje:

   

  Langar de Sumito, szef kuchni Sumito Estévez         (NIEMCY)

  Casa Jardín, szef kuchni Giovanny Libertino             (WŁOCHY)

  D' Abolengo, szef kuchni Grettel Silva                      (FRANCJA)

  La Repisa, szef kuchni Mauricio Garcia                    (MARGARITA PRZYJMUJĘ EUROPĘ)

  Guillermina, szef kuchni Oscar Rodriguez                (HISZPANIA)

  La Plazuela, szef kuchni Robert Janota                     (POLSKA)

  krakowiaki
  cenando
  bigos

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: