close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 31 marca 2017

  W ramach otwarcia wystawy fotograficznej „Dwa wieki, dobry początek”, Chargé d’affaires a.i. Ambasady RP w Caracas Milena Łukasiewicz, przedstawiła znaczenie tej uczelni dla Polski.

  Siedziba Uniwersytetu UCAB w Montalbán w UCAB to budynek z lat 50-tych, a nowa biblioteka to przykład pięknej, nowoczesnej architektury, która wkomponowuje się w krajobraz pozostałych budynków Uniwersytetu. Jest to idealne miejsce, aby dokonać otwarcia wystawy o UW, gdzie poprzez fotografie na 14 podwójnych panelach można prześledzić przeszłość i teraźniejszość uniwersytetu w stolicy Polski. W takiej przestrzeni  zainaugurowano wystawę fotograficzną upamiętniającą 200 lat życia Uniwersytetu Warszawskiego i podsumowującą najważniejsze etapy rozwoju tej uczelni, jednej z najważniejszych w kraju.

   

  Wystawa jest otwarta dla publiczności do 4 kwietnia.

   

  O Uniwersytecie Warszawskim

   

  Założony w 1816 roku Uniwersytet Warszawski jest największą w Polsce uczelnią i jedną z najbardziej prestiżowych w Europie Środkowej. Uczęszcza do niej ponad 50.000 studentów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, a w jej skład wchodzi 21 wydziałów i 30 centrów badawczych. Wśród absolwentów można wyróżnić pięciu laureatów Nagrody Nobla, w tym dwóch uhonorowanych Pokojową Nagrodą Nobla, dwóch z Literatury i jednego z Ekonomii. Ma ponad 2000 programów szkoleniowych prowadzonych w kilku językach, głównie angielskim, ale również oferowanych w języku hiszpańskim. Proponuje również programy wymiany międzynarodowej, gdzie uczniowie mogą spędzić semestr w celu poznania innej kultury i wymiany doświadczeń oraz wiedzy.

  vista de la expo

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: