close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 24 lutego 2017

  W ramach obchodów Roku Józefa Korzeniowskiego Ambasada RP w Caracas razem z Dyrekcją Kultury okręgu La Asunción zainaugurowała w Pałacu La Asunción wystawę „Między Ziemią i Morzem”, poświęconą życiu i dziełom pisarza. W Księgarni Amaranto zorganizowano wieczór poetycki, podczas którego czytano fragmenty opowiadania „Tajfun”.

  Podczas cyklicznych spotkań z kulturą Las Noches de Palacio, organizowanych przez burmistrza, przedstawiono wystawę fotograficzną ilustrującą życie i twórczość nowelisty Josepha Conrada, w której wziął udział burmistrz Richard Fermin, Chargé  d’affaires a.i. Milena Łukasiewicz, Dyrektor d.s Kultury  Magaly Garcia, liczni czytelnicy i mieszkająca na wyspie Polonia.

   

  Joseph Conrad uważany jest przez niektórych brytyjskich krytyków literackich za największego obok Shakespeare’a angielskiego pisarza, polskiego pochodzenia. W swojej pracy pisarskiej używał elokwentnego angielskiego, choć w mowie popełniał błędy. Władał innymi językami, których się nauczył w czasach studenckich i kiedy pracował jako marynarz. 3 grudnia przypada 160 rocznica jego urodzin.

  IMG-20170221-WA0012
  IMG-20170221-WA0007

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: