close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 2 listopada 2018

  Ostatniej niedzieli w parku Morichal w Prados del Este odbył się poranek poświęcony ćwiczeniom na świeżym powietrzu, gdzie członkowie Polonii oraz sąsiedzi mogli cieszyć się zdrowym wypoczynkiem.

  Polska jest krajem bardzo dumnym ze swojej sportowej tradycji i wyróżnia się zarówno indywidualnymi sportowcami, jak i dyscyplinami drużynowymi, co pokazało ostatnie zwycięstwo uzyskane w Mistrzostwach Świata w Siatkówce. Od kilku lat świętuje się odzyskanie niepodległości realizując aktywności sportowe i każdego 11 listopada  organizuje się wyścig 10k w Warszawie, który rozpoczyna się dokładnie o 11:11. Ambasada RP w Caracas chciała przyłączyć się do tego typu uroczystości, więc wspólnie z burmistrzem Baruty zorganizowała Dzień Sportu.

   

  Na platformie przygotowanej specjalnie na tę okazję, co 40 minut, różni instruktorzy realizowali zajęcia ze Stretchingu, BodyCardio, Tao i Zumby, wszyscy z Siłowni 398, utrzymywali publiczność w ciągłym ruchu. Ponadto kilku członków korpusu dyplomatycznego oraz ASOPRAES (stowarzyszenie sąsiedzkie) wzięło udział w mini-turnieju ping-ponga. Wszyscy uczestnicy otrzymali różne materiały promocyjne związane z Polską: czapki, koszulki i bransoletki, po czym wrócili do domu pod koniec dnia wyczerpani i szczęśliwi. Wydarzenie to wpisuje się w obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski, a Chargé d'Affaires jak i Burmistrz Baruty, z którym ambasada realizuje trwałą i owocna współpracę, podkreślili pozytywne aspekty poświęcenia całego dnia ćwiczeniom i planują częstsze wydarzenia tego typu.

   

  Klub Szermerki Gascón Carreño został oficjalnie otwarty w Polsce przez burmistrza Łodzi.

   

  Zaledwie kilka dni wcześniej, sala szermierska Gascón Carreño, która służy jako centrum szkoleniowe dla męskiej reprezentacji, odwiedziły najwyższe władze miasta Łodzi w Polsce, aby  zainaugurować ten sportowy obiekt, jako oficjalny klub szermierki w tym województwie. Burmistrz Łodzi Tomasz Trela, Dyrektor Departamentu Społecznego i Dyrektor Departamentu Sportu w Łodzi Marek Kondraciuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łodzi Magdalena Dynarska i Małgorzata Tomaszewska, także Dyrektorem Szkoły w mieście, byli obecni na wydarzeniu i podkreślili ponad 20 letnią pracę Ruperto Gascón jako trenera szermierki w tym europejskim kraju.

   

  „Projekt "Polaquitos ", który ma dziś 19 lat, zrobił ważny krok, ponieważ wraz z trenerami i wenezuelską ekipą, Sala Szermierska Gascón Carreño otrzymała pozwolenie jako klub do uczestniczenia w Polskiej Federacji Szermierczej i jej zawodach. Od tej pory będą mogły brać udział w zawodach drużynowych na szczeblu krajowym "- dodaje mistrz olimpijski Ruben Limardo.

  IMG_0504
  IMG_0480
  IMG_5702
  IMG_5593
  IMG_5136
  IMG_0491
  62a839af-0627-4a53-ae92-238066183812
  6fadda0a-6eb7-4813-830f-915edc1e47e2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: