close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WSPÓŁPRACA DWUSTRONNA

 • Umowy podpisane lub obowiązujące:

   

  1. Umowa Ramowa o Współpracy podpisana 27 stycznia 2013r. w Santiago de Chile przez Ministrów Spraw Zagranicznych Polski i Wenezueli. Umowa stwarza dobre podstawy do zintensyfikowania współpracy w dziedzinach wspólnego zainteresowania Państw. Tekst umowy znajduje się tutaj.
   
   

  2. Porozumienie w sprawie mechanizmu regularnych konsultacji na szczeblu wysokich funkcjonariuszy Ministerstw Spraw Zagranicznych, podpisane 29 listopada 1993 roku.

   

  3.Umowa o zniesieniu wiz w paszportach dyplomatycznych i służbowych, podpisana 22 listopada 1996 roku, weszła w życie 21 grudnia 1996 roku.

   

  Umowy oczekujące na zaakceptowanie przez obie strony:

   

   

  • Umowa o wspólpracy w dziedzinie sportu oraz Memorandum o Wzajemnym Porozumieniu w Zakresie Sportu, które –oprócz udziału sportowców obu nacji we wspólnych treningach– przewidywałoby również wymianę kadry trenerskiej i personelu technicznego oraz współpracę w zakresie mediów sportowych.
  • Umowa o współpracy kulturalno-naukowej, która ma obejmować również wsółpracę między uczelniami wyższymi, wmianę profesorów oraz studentów.

  Członkostwo Polski w UE już zaowocowało ważnym osiągnięciem z punktu widzenia stosunków polsko-wenezuelskich: zniesieniem wiz dla obywateli Wenezueli podróżujących do Polski na okres do 90 dni. Obywatele RP także nie potrzebują wiz na pobyt w Wenezueli do 90 dni.
  Spodziewamy sie również, że w wyniku w wyniku zawarcia, obecnie negocjowanej umowy UE- Mercosur Polska będzie mogła korzystać z ochrony i wspierania inwestycji, wspolnych taryf celnych oraz innych ułatwień w rozwoju współpracy ekonomicznej z Wenezuelą.

   

  Kliknij ten link, aby pobrać dokument dotyczący stosunków między Polską a Wenezuelą

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: